Herné scenáre

LASER GAME SCENÁRE:

Team Deathmatch – v tejto hre proti sebe bojujú dva tímy, ktoré sa snažia získať čo najlepšie skóre. To znamená rozdať čo najviac zásahov, čo najmenej zásahov inkasovať a pri každom výstrele sa trafiť do súpera. Každý tím ma svoju základňu, kde sa oživuje a má nekonečno životov. Tento scenár je prvou úrovňou hry, na oboznámenie sa so zbraňami, priestorom a hrou laser game v našej aréne. Je to taká rozcvička na začiatok.

Checkpoint territories – je scenár, v ktorom ide o udržanie územia. V strede ihriska je umiestnený checkpoint, ktorý obsadíte výstrelom do určeného miesta. Po výstrele do checkpointu sa rozsvieti farba vášho tímu a začne sa počítať čas… Tím ktorý udrží územie dlhšie ako súper, vyhráva kolo. Každý tím má svoju oživovaciu základňu, s neobmedzeným počtom životov. Táto hra je náročná na kondičku hráčov.

Defuse bomb – klasický CS scenár, dva tímy, policajti vs. teroristi.  Úlohou teroristov je položiť bombu či bomby na určené miesta, tzv. bomboviská a aktivovať ich… Úlohou policajtov je bomby nájsť a deaktivovať. Ak bomba vybuchne, vyhrali teroristi a naopak. Každý hráč má len obmedzený počet životov na jedno kolo hry.

Capture the flag – ako už názov napovedá, dva tímy bojujú o svoje vlajky. Každý tím na a svojej základni vlajku, ktorú musí chrániť a zároveň musí získať vlajku súpera. Ak sa mu to podarí, tak vyhral. Táto hra je náročnejšia na tímovú kooperáciu. Jedná sa však o jeden z najobľúbenejších scenárov. Je vhodná, pre väčšie skupiny hráčov.

Free for All – áno , v tomto scenári bojuje každý za seba proti ostatným hráčom. Hráči majú 100 životov, zbraň nastavenú na najnižšiu úroveň a nemôžu sa oživovať. Posledný preživší hráč vyhráva kolo a získava vylepšenie zbrane. Pištol, samopal, odstreľovačka… Hra je vhodná pre menšie skupiny hráčov.

Sniper match – dva tímy vyzbrojené odstreľovačkami na seba vzájomne “poľujú”. Hra je časovo limitovaná a vyhráva tím, ktorý má lepšie skóre. Jedná sa o typ hry, kde sa menej behá a viacej číha. Táto hra má dve kolá, v druhom kole sa pridá aj scenár defuse bomb.

Sniper hunting – ako už názov napovedá, jedná sa o scenár, v ktorom “zásahovka” musí nájsť snipera a eliminovať ho. Sniper má samozrejme viac HP aj väčší damage ako “zásahovka”, ale je sám proti presile. Ideálny scenár pre skúseného hráča.

Zombie night – nočná horror-scenárová hra na motívy kultového “resident evil”. Tvoj tím proti zombíkom – profi komparzu. Vašou úlohou je prieskum laboratórií Umbrella corp. Petržalka, vyriešenie logických úloh, boj so zombíkmi , záchrana sveta a Vaše vlastné prežitie.

Counter Strike – scenár na motívy hry CS, ktorú na compe drtil asi každý z nás. Teroristi proti CT protiteroristickej jednotke. Oba tímy sa snažia zabiť hráčov druhého tímu, pričom plnia zadané úlohy / bomba, rukojemníci / a sú vyzbrojení rôznymi druhmi zbraní ako nože, pištole, samopaly a sniperky.

Úlohou teroristov je napr. položiť bombu na vyhradené miesto a postarať sa, aby vybuchla. V klasickom scenári tým hra končí víťazstvom teroristov. V našom scenári ale hra pokračuje, miesto výbuchu sa stáva radiačnou zónou, kde pohybujúci sa hráči strácajú životy… teroristi získavajú lepšie zbrane, policajti musia situáciu riešiť…Ako? To sa dozviete, keď si tento scenár u nás zahráte 🙂