AIRSOFT

Airsoft je bojová hra, adrenalínový šport, pri ktorom sa simulujú bojové situácie. Airsoft sa hrá s funkčnými replikami skutočných zbraní. Zároveň ide o tréning bojovej taktiky, tímovej akcie, až po prežitie v boji.

Airsoftové zbrane sú vernými kópiami skutočných zbraní vystreľujúce ľahké plastové guľôčky s priemerom 6 prípadne 8 mm s hmotnosťou v rozmedzí 0,12 až 0,43 gramu. Airsoftový „boj“ je skvelá zábava, ktorej sa môže zúčastniť takmer každý.
Mnoho herných scenárov zodpovedá reálnym bojovým situáciám, či už činnosť špeciálnej jednotky proti žoldnierom, dobývanie bunkra, hľadanie zostreleného pilota, ochrana dôležitej osoby alebo obrana pozície. Možnosti sú prakticky neobmedzené. Airsoft sa hrá v budovách, aj v lesoch.

Airsoft sa môže hrať ako tímový šport, alebo systémom každý proti každému, prípadne ako combat streľba na čas, na terče. V neposlednom rade má airsoft výborný vplyv na kondíciu, zlepšuje reflexy, sebaovládanie, učí Vás spoznávať sám seba, ale aj ostatných – v hre je totiž nutné dodržiavať fair play.